Skip Ribbon Commands
Skip to main content

ANASAYFA

:

tunceliye ulasim

Giriş
   
TUNCELİ'YE ULAŞIM  
​​

 


TUNCELİ'YE OTOBÜSLE ULAŞIM İMKANI :

 Doğrudan İstanbul, Ankara, Kayseri, Hatay, İzmir, Gaziantep, Mersin, Adana,  Antalya, Konya illerinden  Tunceli'ye ulaşım hizmeti veren çalışan otobüs firması  bulunmaktadır. Bu firmanın otobüslerini kullanarak da Tunceli'ye direkt olarak  ulaşmak mümkündür.Mesafe ve zamanlar (örnek)

İstanbul - Tunceli = 19 saat

Ankara - Tunceli = 13 saat

izmir - Tunceli = 21 saat

Gaziantep = Tunceli = 8 saat

Kayseri - Tunceli = 10 saat

Erzurum - Tunceli = 4 saat

Adana - Tunceli = 7 saat

Hatay - Tunceli = 11 saat

Mersin - Tunceli = 13 saat

Antalya-Tunceli= 17 saat

Konya = Tunceli = 14 saat


HAVA YOLU İLE ULAŞIM TUNCELİ'YE ULAŞIM

Elazığ Üzerinden : Pek çok noktadan 2 hava yolu şirketi ile Elazığ havaalanına gelebilirsiniz. Buradan hava yolu şirketlerinin servisleri ile Elazığ merkeze (ortalama 3 TL ücretle) ulaşabilirsiniz yada havaalanından direk Tunceli'ye giden servislere binerek (20 TL ücretle) Tunceliye ulaşabilirsiniz.

Malatya üzerinden : Malatya Havaalanından Elazığ iline servis hizmeti olan 2 hava yolu şirketini tercih ederek Malatya iline gelebilir. Havaalanından da bu havayolları firmalarına ait servisler aracılığı ile  Elazığ il merkezine 1,5 saat içerisinde gelirsiniz.

Diyarbakır Üzerinden : Diyarbakır iline hava yolu ile gelebilir. Havaalanında yürüme mesafesi olarak 5-10 dakikalık uzaklıkta  yer alan Elazığ-Diyarbakır yoluna çıkabilir. Buradan da Elazığ yönüne 15-20 dakikada bir geçen şehirlerarası otobüsler veya sıkça geçen Elazığ yönüne giden minibüslerle (10 ile 15 TL arası ücret karşılığı) Elazığ iline ulaşabilirsiniz.

Elazığ iline Uçak Seferi Bulunan Firmalar

ANADOLUJET -- THY  --PEGASUS

Malatya iline Uçak Seferi Bulunan Firmalar

ANADOLUJET -- THY -- PEGASUS -- ONURAİR -- SUNEXPRESS ( sadece izmir'den)


  ELAZIĞ - TUNCELİ ARASI MİNİBÜS SEFERLERİ

  Elazığ'dan da şehir merkezinde yer alan Hozat garajı olarak adlandırılan yerden 15       TL ücret karşılığı yarım saatte bir kalkan minibüsleri kullanarak 1,5 saat içerisinde       Pertek baraj üzerinden Tunceli'ye ulaşabilirsiniz. Tunceli'ye gelirken eğer Emniyet         Müdürlüğü binasına gelmek istiyorsanız son durakta inmeniz yeterli olacaktır. son   durak çarşı merkez olup emniyet binası ise minibüsten son durakta indikten sonra 50                                                             metre mesafe ileride yer almaktadır.


Özlem / Çağdaş Birlik -- 15 tl

Vip (havaalanına giden) firmalar-- havaalanına 20 tl ,Elazığ merkez 15 tl

Özlem / Çağdaş Birlik  : Tunceli merkez 0428 212 62 60  

Canmunzur irtibat:  0428 212 62 05   

Sevgi tur irtibat:  0428 212 23 62-212 64 62---0532 271 66 62  

Vip tuncelililer : 0 248 212 62 50-- 0 544 212 62 50

(Not : Yaz aylarında son araç 19:00 olup Kış aylarında ise son araç 17:30'dur. Geç kalmamanız önerilir olurda geç kalırsanız Elazığ il merkezinde yer alan Elazığ Polis Evinden Faydalanarak geceyi geçirebilirsiniz.)

Elazığ polis evi tel : 0424 247 69 11 veya 0505 318 23 15 İLÇELERE ULAŞIM İMKANI:

 

Tunceli ilinin ilçeleri; Çemişgezek, Hozat, Mazgirt, Nazımiye, Ovacık, Pertek ve Pülümür'dür.

Çemişgezek:

Tunceli'nin batısında yer almakta olup, merkeze 117 km. uzaklıktadır. 877 km² alana sahip olan ilçenin rakımı 953 m.dir. Tunceli ile olan ulaşımı Pertek üzerinden karayolu ile sağlanabilmekteysede bu yol pek tercih edilmez. Genelde Tercih edilen ulaşım güzerhahı Elazığ iline bağlı Keban ilçesi (Elazığ -Keban arası 60km) üzerinden yola devam edilir. Elazığ-Çemişgezek arasındaki karayolunun bir kısmının Keban Baraj Gölü Üzerinde olması nedeniyle feribotlarla sağlanmaktadır. Feribot saatlerini öğrenmeden yola çıkmamakta fayda var. Genelde 18:00'da son feribot hareket eder.

Hozat:

Hozat; kuzeyinde Ovacık, doğusunda merkez ilçe, güneyinde Pertek ve batısında Çemişgezek ilçeleriyle çevrilidir. ilçenin denizden yüksekliği 1520 m. olup, alanı yaklaşık 804 km²dir. Ulaşım il merkezine ve Elazığ'a Pertek karayolu üzerinden sağlanır. Hozat ilçesi Tunceli il merkezine 96 km. uzaklıkta bulunmakta olup Pertek yol ayrımından sonra 40km bir mesafe aldıktan sonra Hozat ilçesine ulaşabilirsiniz yol kısmen virajlı ve dik bayırlardan oluşur. Hozat'a  Elazığ'da hozat garajı olarak bilinen şehir merkezinde minibüslerin kalktığı bir Otogar vardır. Buradan minibüslere binerek Hozat'a gidebilirsiniz.

Mazgirt:

Tunceli iline 35 km. Elazığ iline 100 km. uzaklıkta olan Mazgirt ilçesi, Tunceli'den Elazığ'a giden yolun 15 km.'de yer almaktadır. Mazgit yol ayrımından sonra 20 km içeridedir.

Nazımiye:

Eski ismi Kızıl Kilise olan Nazımiye ilçesi 553 km² alanla, bölgenin en küçük ilçesidir.Tunceli'den Erzincan'a giderken 24.km'de yer alan Nazimiye yol ayrımından girdikten sonra 12km mesafededir. Nazimiye ilçesinin Tunceli il Merkezine uzaklığı 36 km. olup, denizden yüksekliği 1550 metredir. Nazimiye ilçesine Tunceli merkezde Otogardan 2 saat ara ile kalkan minibüslerle gidebilirsiniz

Ovacık:

Tunceli'nin kuzeyinde yer alan Ovacık Munzur dağlarının arasında yer alan 74 km²lik verimli ve çok güzel manzaraya sahip bir ovadan yer almaktadır.1538 km² alanı ile ilimizin arazi yönünden en büyük ilçesidir. İl merkezine 65 km uzaklıkta bulunan ilçeye ulaşım Munzur Suyu ile birlikte devam ederek ilerleyen ve Munzur Vadisi Milli Parkı içerisinde yer alan eşsiz doğa manzaralarıyla dolu karayolu üzerinden sağlanmaktadır. Ovacık ilçesine gitmek için Tunceli merkezde ki otogardan saat başı kalkan Ovacık Minibüslerine binmeniz gerekmektedir.

Pertek:

İl merkezinin güney kısmında yer alan Pertek ilçesinin, doğusu ve güney sınırına tamamen Keban Baraj Gölü ile çevrilidir. Kuzeyinde Hozat, batısında ise Çemişgezek ilçesi ile sınırlanır. Elazığ il Merkezinden yada Tunceli il merkezinden ulaşablirsiniz. Elazığ'dan 45km ve Tunceli il merkezinden ise 37 km'dir.

Pülümür:

Tunceli merkezinin kuzeydoğusunda yer alan ve 1505 km²lik yüzölçümüne sahip olan İlçenin deniz seviyesinden yüksekliği 1650 m dir. Tunceli İl merkezine 65 km uzaklıkta bulunan ilçeye Pülümür Vadisi ve Pülümür çayı boyunca uzanan ve aynı zamanda Tunceli ilçesinin Erzincan ili ile olan bağlantısını sağlayan karayolu üzerinden ulaşır. ilçeye ulaşm için en uygun olan ve önerilen güzergah Erzincan'dan Tunceliye gelen karayolunu kullanarak erzincan'dan gelmektir. Erzincan - Pülümür arası mesafe 63 km'dir

​​
  • CİMER
  • İçişleri Bakanlığı
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Derneği
  • Ulusal Ulaştırma Platformu
  • Göç İdaresi Genel Müdürlüğü
  • Polis Akademisi
  • Turn Back Crime