Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
2014 YILINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN PROJELER
 
                                          ​2014 YILINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN PROJELER
 

                                                                   -YAZ DİL OKULU-​

Tunceli İlinde sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerin yapılacağı alanların genç nüfus için kısıtlı olması ve özellikle gençlerin yaz tatillerindeki boş vakitlerinde suç grupları ile karşı karşıya gelmesi ve onlardan olumsuz yönden etkilenmelerinin önüne geçilebilmesi amacıyla hazırlanan 2014 ÇOGEP “Yaz Dil Okulu” isimli proje kapsamında; İl merkezi ve ilçelerimizdeki lise ve dengi okullarda eğitim gören 96 öğrenciye Ankara ilinde British School isimli dershanede 200 saatlik İngilizce dil eğitimi verilmiştir.

          Daha önce Tunceli ili dışına hiç çıkmamış gençlerimizin Ankara içerisinde hafta içi ve hafta sonlarında belirlenen programlara göre metropol şehri keşfe çıkmaları sağlanarak, ilin tarihi, turistik, kültürel yerlerini yaşam koçları rehberliğinde ve görevli personel eşliğinde ziyaret etmeleri sağlanmıştır. Projemiz ile, gençlerin sosyal ve kültürel yönden gelişiminin sağlanarak, gençlerin eğitim başarılarının artırılması, geniş bir hedef kitleye eğitim desteği sağlanması, düzenlenen kültürel ve sosyal amaçlı geziler ile gençlerin birbirleri ile kaynaşmasının sağlanması, gençlerin tarihi ve kültürel bilgilerinin artırılması ve mümkün olduğu kadar çok sayıda gencimizin İngilizce dilini öğrenmelerinin sağlanması hedeflenmiştir.

          Projemiz ile 96 öğrencimizin yanı sıra bu öğrencilerimizin aileleri ile yapılan görüşmeler ve Tunceli'deki vatandaşlarımızın afiş, billboard ve broşürlerle projemizden haberdar olmaları sağlanmış olup,  yaklaşık 2200 kişiye ulaşılmıştır.

20/09/2014 günü saat 14.00 da Sayın İl Emniyet Müdürümüz Fahrettin Şen, İl Emniyet Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, 73 öğrenci ve ailelerinin katılımıyla Polisevi arka bahçesinde sertifika töreni düzenlenmiş ve öğrencilere sertifikaları takdim edilmiştir.                                                       

-OMUZ OMUZA-

Tunceli ilinde yaşayan çocuk, gençler ve ailelerinin devlet kurumlarına yönelik var olan önyargıların yıkılması amacıyla hazırlanan ÇOGEP “Omuz Omuza” Projesi 12 aylık faaliyet programı çerçevesinde Tunceli il merkezi ve ilçelerimizde uygulanmıştır.

Proje faaliyet takvimine çerçevesinde, Tunceli ilinde ikamet eden 208 aileye 510 aile ziyareti gerçekleştirilerek Toplum Destekli Polislik ve e-devlet uygulamaları tanıtılmış, vatandaşların sorunları ve sorunlara karşı çözüm önerileri dinlenerek ilgili kurumlarla iletişime geçilmiştir. Ayrıca, hırsızlık ve dolandırıcılık ile ilgili bireysel güvenlik yöntemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Dezavantajlı gruplarda yer alan ailelerin çocuklarının sosyal ve kültürel yönden desteklenmesi amacıyla Polisevi Sinema Salonu’nda toplam 10 film gösterimi gerçekleştirilmiştir. Halkla meslek mensuplarımızın dayanışmasının artırılması için farklı tarihlerde 2000 kişiye yönelik yemek organizasyonları gerçekleştirilmiştir. Ziyaretler esnasında çocuklara çeşitli hediyeler, sinema etkinlikleri esnasında ise çeşitli ikramlarda ( kek, meyve suyu, patlamış mısır ) bulunulmuştur.

Projemiz ile Tunceli merkez ve ilçelerimizde yaşayan 5000 kişiye ulaşılmıştır.


      

-CANKANKA SPOR OKULU-

Tunceli ilinde yaşayan gelişim çağında olan çocuk ve gençlerin,  boş zamanlarında kötü alışkanlıkların yaygın olduğu mekânlar da zamanlarını geçirmelerinin önüne geçmek ve maddi durumu iyi olmayan çocuklar ile devleti temsil eden Polis Memuru eğitimci-antrenör personel arasında spor sayesinde yapıcı ilişkiler kurulması amacıyla hazırlanan Cankanka Sopr Okulu projesi kapsamında, yaz tatili ve eğitim- öğretim dönemi içerisinde ilk ve orta öğretim çağındaki 5-12 ve 12-16 yaş gurubu çocuk ve gençlere Futbol, Basketbol ve Kort Tenisi dallarında temel eğitimlerin verilmesi planlanmış olup; 150 futbol, 50 kort tenisi ve 100 basketbol olmak üzere toplam 300 çocuğa Cankanka Spor Okulu’ adı altında spor eğitimleri verilmiştir.

Ayrıca proje kapsamında; sportif organizasyonlar, 3D sinema gösterimi, piknik ve İstanbul ilindeki büyük spor kulüplerine gezi etkinlikleri düzenlenmiş olup, Cankanka Spor Okulu öğrencileri arasından seçilen başarılı 26 (yirmi altı ) Spor Okulu öğrencimiz ve öğrencilerimize refakat etmek üzere İl Emniyet Müdürlüğünde görevli 4 (dört) personel ile birlikte  14-17 Kasım 2014 tarihleri arasında, İstanbul İli Gezi Organizasyonu düzenlenmiştir.

Gerçekleştirilen gezi organizasyonunda; İstanbul ilinin güzide tarihi ve turistik yerlerinden Sultan Ahmet Meydanı, Topkapı Sarayı ve Ayasofya Müzesi gezilmiş, Kadıköy-Bostancı-Kartal-Pendik sahil şeridi gezilmiş ve boğaz turu düzenlenmiş, Beşiktaş Futbol A,Ş. Fulya Tesislerinde Cankanka Spor Okulu Minikler Kategorisi - Beşiktaş U11 takımı ile Cankanka Spor Okulu Büyükler Kategorisi – Beşiktaş U17 takımları arasında futbol müsabakaları düzenlenmiş, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı, Fenerbahçe Canbartu Dereağzı tesisleri ve Fenerbahçe Müzesi gezilmiş ve 16/11/2014 tarihinde TT Arena Stadyumunda  “EURO 2016 elemeleri A Grubu Türkiye – Kazakistan” Milli Maçı izlenmiştir.

Projemiz ile 300 öğrenci ve aileleri ile birlikte 1200 kişiye ulaşılmıştır.                                                    

2015 YILI GERÇEKLEŞTİRİLMESİ PLANLANAN PROJELER:

 

Tunceli Emniyet Müdürlüğü olarak 2015 yılı ile ilgili hazırlıkları ve başvuru süreçleri devam eden projelerimizin hedef kitlesi çocuklar, gençler, kadınlar ve engelliler başta olmak üzere dezavantajlı ve risk altındaki gruplar olacaktır. Bu projelerdeki temalarımız işsizliğin önlenmesi ve meslek edindirme, okul terklerinin önlenmesi, sosyal içerme, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle çocuk ve gençlerin fiziksel ve kişisel gelişimlerinin desteklenmesi, kurumlar arası işbirliği, kurumsal kapasitenin artırılması, iyi uygulama örneklerinin transferi, aktif vatandaşlık ve sosyal sorumluluk bilincidir.

Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı              ( ÇOGEP) kapsamında dezavantajlı grupların ailelerinin desteklenmesini hedefleyerek hazırlanan ve iki yıldır devam eden “ Omuz Omuza Projesi”nin 2015 yılında da hayata geçirilmesi planlanmaktadır. Bu proje kapsamında 25 gönüllü personel ile belirlenen ihtiyaç sahibi 50 aileye ziyaretler gerçekleştirilerek sorunlarına çözüm getirilmeye çalışılacak, kültürel aktivite günleri belirlenecek ve tarihi ve kültürel değerlerle ilgili farkındalığın artırılması amacıyla gezi programı organize edilecektir.

2015 yılı ÇOGEP Programı ile gerçekleştirilmesi öngörülen diğer bir proje ise “ Beş Adımda Hayat Köprüsü Projesi’dir.  Bu proje içerisinde doğa, dil, sanat, müzik ve spor okullarını barındıran beş aktiviteden oluşmakta ve toplamda 370 çocuk ve gence ulaşılması hedeflemektedir. Proje kapsamında 80 kişi Nevşehir ( Kapadokya)’de doğa ve sanat okulunda, 200 kişi spor okulunda, 60 kişi dil okulunda ve 30 kişi müzik okulunda yer alacaktır. Yıl boyu devam edecek faaliyetlerle çocuk ve gençlerin bilgi, davranış ve becerilerinde gelişim sağlanacaktır.

2015 yılı SODES Programı kapsamında ise aktif vatandaşlık ve sosyal sorumluluk bilincinin geliştirilmesini hedefleyen ve sosyal içerme, insan kaynakları kapasitesinin artırılması ve alt yapı ana başlıklarından oluşan “ Çocuk ve Gençler İçin Sosyal Sorumluluk ve Aktif Vatandaşlık Merkezi Projesi” hazırlanmış olup, Proje Destek Programı’nın Çağrı Dönemi beklenmektedir.

Müdürlüğümüzün insan kaynakları kapasitesinin artırılması ve iyi uygulama örneklerinin transferi çalışmaları kapsamında 2015 yılı içerisinde Avrupa Birliği Erasmus + Programı’nın KA1 ve KA2 Ana Eylemlerine başvurular gerçekleştirilecektir. Yine, kurumumuzun enerji yönetimi ve verimliliği ile ilgili stratejilerinin belirlenmesi amacıyla prototip oluşturma ve araştırma yöntemlerine dayalı “ Tunceli Emniyet Müdürlüğü Enerji Yönetimi ve Eylem Planı Projesi” Fırat Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı’na başvurulacaktır.

 


                                                                TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

​​​​​
 
 
  • CİMER
  • İçişleri Bakanlığı
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Derneği
  • Ulusal Ulaştırma Platformu
  • Göç İdaresi Genel Müdürlüğü
  • Polis Akademisi
  • Turn Back Crime